Parochie Heilige Jacobus de Meerdere

Wat moet er nog 22 november 2011 Afdrukken E-mail

Het stucwerk en de klokkenstoel
Het stucwerk is geinspecteerd en onderzocht in het labaretorium. De conclusie is, dat de bovenste stuclaag loslaat en het ruwe werk niet. De verflaag houd het ook vrij goed. Wat gaat er nu gebeuren? De toplagen worden verwijderd. Daarna wordt er een nieuw soort zoutstopper aangebracht, waarna er weer een nieuwe toplaag opgebracht wordt. De mannen van Stucbouw gaan hier mee aande slag. Daarna komt de firm Schakenbos alles weer netjes in de verf zetten.

De klokkenstoel is nodig aan een opkanpbeurt toe. de roest komt op vele plaatsen te voorschijn. De firma Schakenbos heeft het geheel ontroest en ook de oude verf verwijderd. Daarna worden er twee grondlagen aangebracht en dan minimaal twee toplagen. Dan kan de stoel er weer jaren tegen aan en hoort heel Harlingen de klokken dagelijks luiden. 
 
De buitenkant is helemaal klaar en zou als het zonnetje schijnt, staan te blinken. De advent is begonnen.

  
 

Laatst aangepast ( maandag, 28 november 2011 14:10 )